Vážení zákazníci,


tato stránka Vám slouží k lepší orientaci v materiálech, vzhledech a možnostech, které nabízí současný trh pro stavbu plotů. Modré části textu jsou aktivní odkazy, které Vás přesměrují na podrobnější popisy vybraných položek.  



Z čeho čelní plot?


 

V dnešní době jsou nejrozšířenější betonové výrobky, které nahrazují klasické materiály. První možností jsou tvárnice ze štípaného betonu, tyto bloky jsou v různých barvách a liší se i velikostí. Další variantou jsou tvárnice v designu pískovce. Můžeme použít i tvarovky, které vypadají jako plot z cihel. Pro všechny tři varianty je třeba betonový základový pás a tvárnice se vyplňují betonem, který je vyztužen ocelovou armaturou.

 

Tyto ploty jsou robustní a dávají domu vážnost.


Do štípaných tvárnic vyrábíme zabudovatelné nerezové poštovní schránky a nerezová dvířka pro plyn a elektřinu.

 

Kdo chce ušetřit a zrychlit výstavbu, může volit čelní plot v bezzákladovém provedení z betonových panelů s jednostranným vzorem v imitacích skládaného kamene, cihel apod.

 

V tomto případě se pouze zabetonují sloupky, které mají v sobě drážku na zasunutí panelů a panely drží v sloupcích a proto není nutné zhotovit betonový základ.  Svůj účel toto řešení také splní a navíc se výrazně snižují náklady  a stavba je rychlejší. V tomto systému můžeme i postavit zeď a nebo kombinovat panely z různými výplněmi. Panely je možné též natřít fasádní barvou a nebo je i lze vyrobit jako plně probarvené. Panely se vyrábějí v délce 200 cm a výška je 50 nebo 25 cm, síla panelu je 4 cm .

 

Další bezzákladovou variantou je luxusnější a oboustranný systém z panelů ve vzorech haklík a kámen v bezzákladovém systému. Toto řešení je již dražší než výše uvedené betonové panely, ale stále se šetří čas a náklady oproti oplocení se základy.

 

Pro ty, kdo chtějí čelní plot úplně zjednodušit a ještě více minimalizovat náklady, je tu možnost místo podezdívky použít podhrabové desky v kombinaci s ocelovými sloupky. Podhrabová deska je betonový prefabrikát z obou stran hladký a budí dojem klasické betonové podezdívky. Nad tuto desku lze zavěsit jakoukoli výplň nebo pletivo. Čelní plot jde postavit i úplně bez podezdívky – pouze ocelové sloupky s pletivem nebo jakoukoli jinou výplní.

 

Jaké brány a branky?


Brány jsou buď pojezdové nebo otevírací. Pojezdové brány se vyrábějí ve dvou provedeních; pojezdová brána má dvě kolečka a jezdí na kolejnici zakotvené v betonovém základovém pásu. Též se může zakotvit do zámkové dlažby, je ale nutné, aby podklad držel kolejnici v přímce. Kolejnice a veškeré další komponenty jsou žárově pozinkovány.


Pojezdová brána samonosná (bez kolejnice) má vedle vjezdu pojezdové vozíky, které bránu pomocí šíny vynesou. Tato brána je o něco dražší než kolečková. Oba typy pojezdových bran mohou jezdit i do kopce, ale dráha musí být přímá a brány musejí mít pohony. V případě velkého svahu se do bran montuje tzv. brzdné kolečko. Oba typy pojezdových bran mají nosný sloupek a jsou nezávislé na oplocení. Jako jedna z mála firem vyrobíme brány, které jsou schopné jezdit do svahu. V extrémním případě používáme brzdné kolečko.


 
 

Brány dvoukřídlé a branky osazujeme nastavitelnými panty, které jsou buď přímo zazdívací a nebo se šroubují na sloupky. Všechny brány jsou vyráběny z jeklových profilů, do kterých montujeme Vámi zvolenou výplň. Pokud k bráně dodáváme i pohony, nejsou nutné zámky – pohony jsou samosvorné.


K pletivovým plotům dodáváme typizované zahradní brány a branky z ocelových profilů, které jsou přímo na skladě, ihned k odběru. Výhodou těchto výrobků je nižší cena.

 

 
 

Jak a čím ovládat brány?


Pro pojezdové brány jsou bránové pohony od firmy NICE. Dle váhy, četnosti otevírání a sklonu otevírání volíme pohony Nice 350 nebo Nice 600. V současnosti uvádíme na trh novinku – pohon zabudovaný v hliníkovém sloupku.  Pro křídlové brány jsou vhodné křídlové závěsné pohony řady Nice, které se liší váhou a rozměrem křídla. Můžeme též použít pohony podzemní, kde pohon je pod křídlem a proto neruší vzhled brány.

Všechny pohony dodáváme ve výhodných cenových sestavách, které obsahují bezpečnostní prvky a ovladače.

Firma NICE se řadí mezi přední světové výrobce nejspolehlivějších pohonů.

 

Co za plot mezi sousedy nebo na zadní stranu?


Zde doporučujeme pletivový plot, tedy klasické pletivo Zn potažené PVC. Dodáváme i pletivo ozdobné s oky ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Pletiva se vyrábějí v zelené a hnědé barvě, na objednávku, ale dostanete i jiné barvy. Sloupky používáme pozinkované a též potažené PVC. U průmyslových objektů lze použít drátěný panelový systém. Pokud chcete pod plot podezdívku, doporučujeme podhrabovou desku. Nemusíte kopat základy ani šalovat podezdívku, výrazně ušetříte čas i náklady oproti stavbě klasické podezdívky.

V případě, že chcete méně průhledný plot, navěsíte na pletivo neprůhlednou textilii nebo zástěnu imitující živý plot, popřípadě nahradíte pletivo dřevem nebo plastem.

 

Co dát jako výplň?


Dřevěnou výplň můžete mít v různých tvarech i barvách, vodorovnou nebo svislou, na výběr je smrk, borovice nebo modřín. Lze také zvolit bezúdržbovou variantu plastových výplní. Máme tyto verze plastů: plné recykláty (výhodou je cena srovnatelná se dřevem, nevýhodou omezené barvy) a plasty Everwood (výhody a nevýhody jsou prohozené). Též dodáváme duté plotovky plasty Whiteplast, z kterých lze dělat i neprůhledné desky. Tyto plasty jsou též cenově velice výhodné, nevýhodou je omezení bravy jen na bílou. Jako novinku naše firma připravila vodorovné nosníky kovové potažené plastem. Tímto krokem jsou naše výplně bez výhrad bezúdržbové. Další alternativou je kovová výplň, též s garancí bezúdržbovosti. Jako výplň můžeme použít pletivo v rámu nebo drátěný panelový systém nebo tahokov.

 

Vážení zákazníci, věříme, že Vám tato stránka usnadní rozhodování ohledně stavby Vašeho plotu. Je něco, na co jste nenašli odpověď? Napište svůj dotaz SEM a my Vám na něj odpovíme. Vaše dotazy zajisté pomohou Vám i dalším zákazníkům.

 

Za firmu Plotové studio PP

 
 
Přemysl Kubíček a Petr Filípek - majitelé firmy

 

Plotové studio PP

Přemysl Kubíček

Nad Vinným Potokem 2

101 00 Praha 10


zpět na hlavní stranu